Відділ освіти Софіївської районної державної адміністрації
 Новоюлівська загальноосвітня школа I-III ступенів
Районний семінар для заступників директора школи
Електронне освітнє середовище школи
4 квітня 2012 року
Комп'ютерна мережа школи

Задорожній М.І.,
вчитель-методист, вчитель фізики, математики та інформатики 

6.03.2012 Комп'ютерна мережа школи. Про застосування інформаційних технологій в школі говориться багато років, вчителі проходять курси, одержують сертифікати, але цього явно недостатньо для систематичного та ефективного використання інформаційних технологій у навчальному процесі. Потрібен вільний доступ вчителів та учнів до комп'ютерів та електронних засобів навчання, одного кабінету інформатики для цього замало. Протягом 2011 року ми виконали великий об'єм роботи по модернізації комп'ютерної мережі школи.

Перш за все було відремонтовано два комп'ютери і встановлено в окремий кабінет. Один із них має DVD-привод, динаміки достатньої потужності та монітор, піднятий над столом - цей комп'ютер використовується для демонстрації відеофільмів.

В кабінеті інформатики встановлено комп'ютер-сервер з жорсткими дисками великої ємності - це дає можливість розмістити на ньому всі програмні засоби та електронні навчальні посібники, які є в школі. Комп'ютер-сервер автоматично включається вранці і виключається ввечері - це робить його незалежним від графіка роботи вчителя інформатики.

Всі комп'ютери школи підключені до локальної мережі, крім цього кабель локальної мережі підведено ще до кількох навчальних кабінетів - де вчителі можуть підключити до локальної мережі школи свої домашні ноутбуки і працювати в шкільному електронному середовищі.

На всі комп'ютери школи, які мали малу ємність оперативної пам'яті, були встановлені додаткові модулі пам'яті - це дає можливість встановлювати на ПК більш сучасні програмні засоби та збільшує їх швидкість роботи.

На всі ПК школи встановлено ліцензійну антивірусну програму, яка автоматично оновлює антивірусні бази на всіх ПК та має цілий ряд інших важливих функцій.

Через локальну мережу до всіх ПК школи можна підключити доступ до мережі Інтернет, але для цього потрібне обладнання для швидкісного безлімітного інтернету.

Розробка та управління сайтом Задорожній М.І. 2012